Kosztorys naprawy motocykla

Motocykle to pojazdy mające pełne prawo poruszania się po drogach. Ich właściciele muszą posiadać uprawnienia do kierowania nimi, jak również opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wzmożony ruch na drogach powoduje, że motocykle często stają się uczestnikami kolizji drogowych. Właściciele jednośladów często w sytuacji, gdy występują do towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłatę odszkodowania wskazują na bardzo duże zaniżanie kwot.

Wycena wartości motocykla

Kosztorys motocykla – zaniżone odszkodowanie

Często sposobem na uzyskanie wyższej kwoty niż ta zaproponowana przez ubezpieczyciela jest odwołanie od decyzji, podparte kosztorysem wykonanym przez profesjonalistę. Dość często zdarza się, że towarzystwa – wydając decyzje – nie zlecają wykonania kosztorysu przez specjalistę, bazując jedynie na własnych wyliczeniach i ogólnych danych. Dlatego klienci często decydują się na zamówienie kosztorysu, który wskazuje finalnie inna kwotę niż propozycja ubezpieczyciela. Kosztorys naprawy wykonany przez rzeczoznawcę samochodowego, który nie jest związany z danym towarzystwem na pewno jest skuteczną bronią w walce o zbyt niskie odszkodowanie.

 

Naprawy motocykla – najczęstsze problemy

Motocykle ze względu na swoją budowę są znacznie bardziej narażone na uszkodzenie. Właściciele jednośladów wskazują, iż niezwykle często pomimo niezbyt wielu uszkodzeń wizualnych zniszczeniu ulegają elementy najważniejsze, takie jak na przykład ramy. Propozycje towarzystw ubezpieczeniowych często nie uwzględniają tego faktu. Jednak bez odpowiedniej naprawy takich elementów nie ma możliwości przywrócenia motocykla do odpowiedniego stanu. Ponadto motocykle bardzo często są przez właścicieli ulepszane, a zmiany polegają na zmianie seryjnych części na inne, które decydują o uzyskaniu lepszych parametrów i tym samym podwyższenie ceny motocykla.

Wycena kosztów naprawy motocykla

Odpowiednio wykonany kosztorys powinien uwzględniać również takie zmiany, zazwyczaj bowiem wiążą się one z dość sporymi kosztami i znacznym zwiększeniem ceny motocykla. Różnice w kwotach proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe a tym, ile potrzeba na naprawę motocykla to często spore sumy. Nie dziwi więc fakt, że ich właściciele decydują się zapłacić za wykonanie niezależnego kosztorysu, aby mieć odpowiednie podparcie w walce z ubezpieczycielem.

Sprawdź także:

Kosztorys naprawy samochodu ciężarowego

Kosztorys naprawy online

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!