Kosztorys naprawy samochodu ciężarowego

Uszkodzenia samochodów ciężarowych do prawidłowego ich naprawienia często wymagają sporządzenia odpowiedniego kosztorysu. Tego typu pojazdy nie należą do najtańszych, dlatego ich naprawy często również są kosztowne.

Kiedy sporządzać kosztorys naprawy?

Kosztorys naprawy wykonany przez Rzeczoznawcę samochodowego dobrze jest wykonać w kilku sytuacjach. Jedną z częstych są naprawy samochodów realizowane w ramach ubezpieczenia OC lub AC, jeśli auto brało udział w kolizji drogowej. Jednak nie tylko takie sytuacje są wskazaniem do sporządzenia kosztorysu. Bardzo często w przypadku usterek samochodów serwisy zajmujące się naprawą takich pojazdów podają bardzo rozbieżne kwoty, jak chodzi o doprowadzenie samochodu do stanu wymaganego przez właściciela. Kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę może być pomocny w ustaleniu właściwej kwoty. Ważne jest to, aby w takich sytuacjach ustalić kwotę napraw zanim serwis zabierze się do pracy.

 

Jak naprawia się samochody ciężarowe?

Znaczna większość właścicieli samochodów ciężarowych chce, aby ewentualne naprawy były przeprowadzone wyłącznie przez doświadczone warsztaty i z zastosowaniem oryginalnych części. Powodem tego jest przede wszystkim eksploatacja samochodów, która wpływa na szybsze zużywanie podzespołów. Jeśli auto ma być naprawione w ramach ubezpieczenia OC lub AC, właściwy kosztorys jest niezbędny. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj sporządzają własne kosztorysy, które jednak nie zawsze są satysfakcjonujące dla klientów, jeśli chodzi o wyliczoną kwotę. Klienci mają prawo odwołać się od takich kosztorysów, jednakże dobrze jest aby ich odwołanie było podparte właściwymi wyliczeniami, czyli przede wszystkim kosztorysem rzeczoznawcy, który nie jest związany z danym towarzystwem i dokona wyceny zgodnie z wytycznymi przyjętymi dla tego typu dokumentów jak również obowiązującymi stawkami cen aut i części zamiennych.

Wycena kosztów naprawy samochodu ciężarowego

Zaletą obecnych czasów jest to, iż można coraz częściej korzystać z tego typu usług za pośrednictwem Internetu. Jednym z istotniejszych elementów, który stanowi załącznik do odpowiednio wykonanej wyceny, są zdjęcia obrazujące skalę uszkodzeń. Jeśli rzeczoznawca dokonuje oględzin fizycznych samochodu, wówczas sam wykonuje niezbędne zdjęcia. Jeśli klient korzysta z takich usług online, musi zadbać o wykonanie odpowiednich fotografii. Warto więc skontaktować się z profesjonalistą, aby uzyskać informacje dotyczące tego, jak powinna zostać przeprowadzone oględziny oraz co powinny zawierać.

Sprawdź również:

Kosztorys naprawy samochodu dostawczego , Kosztorys naprawy motocykla

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!