Kosztorys naprawy samochodu dostawczego

Kosztorys naprawy samochodu zawsze powinien być sporządzany indywidualnie dla każdego pojazdu. Powodem mogą być pewne modyfikacje, które sprawiają że naprawa konkretnego modelu może być droższa niż w przypadku produkowanych seryjnie.

Kosztorys naprawy samochodu dostawczego

Samochody dostawcze – jak wycenić uszkodzenia?

W przypadku samochodów dostawczych, zwłaszcza tych, które były w jakikolwiek sposób modyfikowane kosztorys naprawy wykonany przez Rzeczoznawcę samochodowego powinien być szczegółowy i uwzględniać koszty również napraw modyfikacji. Samochody dostawcze w znacznej większości wykorzystywane są jako samochody przeznaczone do pracy, dlatego też odtworzenie ich funkcjonalności jest bardzo ważne. Często to właśnie modyfikacje są najdroższym elementem, bywa bowiem, że pierwotnie są wykonywane na indywidualne zamówienie i dopasowywane do samochodu.

 

Dodatkowe wyposażenie samochodów dostawczych

Samochody dostawcze służące do przewozu  różnorodnych produktów muszą być w wielu sytuacjach dopasowywane do sytuacji. Wykonywane są zabudowy takie jak chłodnie, które mają zapewnić pozyskanie warunków odpowiednich do przewożenia konkretnych produktów. Często w samochodach dostawczych zauważyć można również zabudowy osobowe, które zwiększają liczbę dostępnych miejsc dla pasażerów kosztem mniejszej przestrzeni bagażowej. Tego typu zabudowy bardzo rzadko są montowane seryjnie w samochodach najczęściej wykonują je na zamówienie klientów profesjonalne firmy. Przy sporządzaniu wyceny rzeczoznawca musi uwzględnić koszt odtworzenia zabudowy, jeśli nie ma możliwości jej naprawy wówczas konieczne może okazać się ponowne jej wykonanie.

Wycena naprawy samochodu dostawczego

Wycena naprawy samochodu dostawczego

Podobnie jak w przypadku innych samochodów, jeśli chodzi o naprawę samochodu z ubezpieczenia OC lub AC – jeśli kosztorys napraw przekracza wartość auta – wówczas mowa jest o tak zwanej szkodzie całkowitej. Zazwyczaj ubezpieczenie OC określa szkodę całkowitą na 100 procent wartości auta, zaś w przypadku AC na 70 procent. Gdy samochody dostawcze są modyfikowane, dobrze jest zadbać o uzyskanie wyceny wartości samochodu uwzględniającego dokonane przeróbki. W innej sytuacji kosztorys napraw, sporządzony w celu eliminacji usterek może znacząco przekroczyć wartość rynkową samochodu seryjnego, bez żadnych przeróbek. Sprawdź również:

Kosztorys naprawy samochodu osobowego

Kosztorys naprawy samochodu ciężarowego

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!