Kosztorys naprawy samochodu online

Uzyskany jedynie za pośrednictwem Internetu kosztorys naprawy wykonany przez rzeczoznawcę samochodowego staje się z każdym rokiem coraz popularniejszą usługą. Nie ma się co temu dziwić, wiele osób bowiem w najbliższej okolicy nie może znaleźć odpowiedniego specjalisty lub mają oni wiele zleceń, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpowiednią opinię.

Kosztorys naprawy samochodu

Jak uzyskać kosztorys naprawy online?

Kosztorys naprawy wykonany przez rzeczoznawcę samochodowego uzyskuje się online bez problemu. Jednak aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie pewnych warunków, czyli dostarczenia rzeczoznawcy odpowiedniej dokumentacji. Zazwyczaj podstawą do sporządzenia kosztorysu jest odpowiednia dokumentacja fotograficzna. Oczywiście rzeczoznawca powinien również dostać informację o  samym samochodzie, czyli jego marce, roczniku czy innych wymaganych danych. Informacje te muszą znaleźć się w kosztorysie, dlatego klient powinien być przygotowany na ich udostępnienie rzeczoznawcy. Jeśli właściciel pojazdu nie ma pojęcia, jak wykonać odpowiednie zdjęcia i co powinno się na nich znajdować należy skorzystać z instrukcji, która znajduje się poniżej.  Dlatego najlepiej do czasu uzyskania kosztorysu zabezpieczyć uszkodzone auto i nic przy nim nie robić.

 

Ile trwa wycena kosztów naprawy online?

Uzyskanie kosztorysu rzeczoznawcy za pośrednictwem Internetu to często kwestia jedynie kilku dni. Rzeczoznawcy nie tracą czasu na dojazd do miejsca postoju i wykonywanie fotografii, dzięki czemu szybciej mogą się zabrać do stworzenia kosztorysu. Dla klienta zamówienie kosztorysu online to często także niższa cena, ze względu właśnie na brak kosztów związanych z dojazdem rzeczoznawcy i znacznie krótszym czasem ich uzyskania.

 

Zdjęcia dla rzeczoznawcy – instrukcja krok po kroku

Otoczenie, w którym znajduje się pojazd nie ma żadnego znaczenia dla rzeczoznawcy. Na każdym ze zdjęć większość jego powierzchni powinien zajmować samochód.

 

  1. Zdjęcia ogólne z zewnątrz pojazdu

4 zdjęcia, które pokażą widok ogólny pojazdu po bokach z obu stron, z przodu oraz z tyłu wykonane na wysokości środka pojazdu. Dodatkowo 4 zdjęcia zrobione od góry pod skosem.

 

  1. Zdjęcia wnętrza samochodu

Zdjęcie zrobione przez otwarte drzwi kierowcy oraz fotografie prezentujące wyposażenie pojazdu i jego zużycie. Na kolejnych zdjęciach powinny znaleźć się kokpit, stan licznika, gałka zmiany biegów. Wszystkich zdjęć nie powinno być więcej niż 5-6.

 

  1. Zdjęcia numeru identyfikacyjnego oraz tabliczki znamionowej

Jeżeli elementy te są umieszczone w trudnym do równego sfotografowania miejscu, należy zadbać przede wszystkim o to, by zawarte na nich informacje były czytelne na zdjęciu.

 

  1. Zdjęcia uszkodzeń

Fotografie prezentujące ogólny widok szkód z daleka wskazujące, w jakiej części pojazdu się one znajdują. Pozostałe zdjęcia  – uszkodzenia w zbliżeniu, z różnych perspektyw. Warto zrobić jak najwięcej różnych zdjęć uszkodzeń, gdyż pomaga to rzeczoznawcy w ocenieniu ich rozmiaru.

 

  1. Fotografie dokumentów identyfikacyjnych

Wymogiem do przygotowania kosztorysu naprawy pojazdów zarejestrowanych w Polsce jest dostarczenie zdjęć, bądź skanów obu stron dowodu rejestracyjnego. Jeśli pojazd jest zarejestrowany zagranicą, należy przedstawić dokumenty identyfikacyjne obowiązujące w danym kraju.

 

  1. Uszkodzenia nienadające się do sfotografowania

Gdy uszkodzenia pojazdu nie jest możliwe do zaprezentowania na zdjęciach (uszkodzony silnik, skrzynia biegów), konieczna jest inna forma ich udokumentowania przed internetowym rzeczoznawcą. Odpowiednie poświadczenia szkody można uzyskać na piśmie jako diagnozę ze specjalistycznego warsztatu, na której zamieszczone będą dane firmy wykonującej diagnozę, dane pojazdu, a także data badania i wykryte uszkodzenia.

Kosztorys naprawy samochodu przy zaniżonym odszkodowaniu

Zaniżone odszkodowanie - wycena kosztów naprawy online

Zazwyczaj tego typu kosztorysy są przez klientów zamawiane w celu złożenia odwołania od decyzji ubezpieczalni. Większość klientów wskazuje, iż kwota zaproponowana przez towarzystwo jest zaniżona i nie pozwoli na bezproblemową naprawę pojazdu i przywrócenie go do właściwego stanu. Jeśli odwołanie od decyzji poparte jest niezależnym kosztorysem wówczas szanse na uzyskanie wyższej kwoty są znacznie większe. Ponieważ na złożenie odwołania jest określony czas, zamówienie kosztorysu online jest w trafne.
Sprawdź także:

Kosztorys naprawy motocykla

Kosztorys naprawy samochodu zabytkowego

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!