Kosztorys naprawy samochodu

Zwiększony ruch na drogach przyczynia się niestety do zwiększonej ilości różnorodnych zdarzeń drogowych. Ich nieodzownym skutkiem są uszkodzenia samochodów, które ich właściciele często chcą jak najszybciej naprawić, aby móc korzystać z auta. W takich sytuacjach zazwyczaj szkodę likwiduje się z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji lub z własnego ubezpieczenia AC.

Kosztorys naprawy samochodu

Sposoby rozliczania kosztów naprawy

Ubezpieczalnie dopuszczają dwie metody naprawy samochodów – kosztorysową i serwisową. W pierwszej wypłacają pieniądze na podstawie sporządzonego kosztorysu, w drugiej płacą za naprawy w serwisie. Jednakże w przypadku metody kosztorysowej często wycena ubezpieczalni jest znacznie zaniżona. Klienci wówczas bardzo często odwołują się od takich decyzji, aby uzyskać więcej pieniędzy pozwalających na bezproblemową naprawę auta.

 

Zaniżone odszkodowanie – co dalej?

Dobrym sposobem na podważenie wyceny ubezpieczalni jest kosztorys naprawy wykonany przez niezależnego rzeczoznawcę samochodowego. Oczywiście taka wycena powinna być zamówiona przez klienta u profesjonalisty. Warto pamiętać, że ubezpieczalnie często wykonują takie kosztorysy bez uczestnictwa rzeczoznawcy, dlatego niezależna wycena z pewnością pomoże podważyć ich wyliczenia. Obecnie możliwości wykonania takich kosztorysów jest wiele, rozwijające się technologie sprawiają, że klienci bez problemu mogą uzyskać taką ocenę również online, co znacznie skraca czas jej wykonania.

 

Co musi zawierać kosztorys naprawy?

Kosztorys musi zawierać niezbędne informacje, które wskazują uzyskanie kwoty kalkulacji. Mowa tutaj przede wszystkim o spisie czynności, które muszą być wykonane, aby auto odzyskało sprawność i wygląd jak przed kolizją. Należy dokładnie wypisać wszystkie części które muszą być wymienione jak również koszt roboczogodzin, niezbędnych do wykonania napraw.

 

 

Kosztorys naprawy samochodu przy zaniżonym odszkodowaniu

Wycena kosztów naprawy samochodu

Kwota kosztorysu uzależniona jest w dużej mierze od kosztu samych części zamiennych. Stosuje się części oryginalne, które produkowane są przez producenta i opatrzone są stosownym logo, części produkowane przez producenta, jednakże bez naniesionego logo czy zamienniki. Często właśnie koszt zakupu konkretnych części kwestionują towarzystwa ubezpieczeniowe, dlatego dobrze sporządzony kosztorys powinien również uzasadniać użycie wskazanych części.

Zobacz również:

Pomoc przy zaniżonym odszkodowaniu

Kosztorys samochodu dostawczego

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!