Pomoc przy zaniżonym odszkodowaniu z OC oraz AC

Zaniżone kwoty na naprawy samochodów, które proponują towarzystwa ubezpieczeniowe są dzisiaj niemalże normą. Większość klientów którzy zmuszeni byli złożyć wniosek o wypłatę odszkodowania wskazuje, że zaproponowana kwota jest sporo za niska na dokonanie niezbędnych napraw. Nie oznacza to jednak, iż klient nie ma możliwości starania się o uzyskanie większej kwoty, spełniającej jego oczekiwania i pozwalającej na niezbędne naprawy.

Kosztorys naprawy samochodu

Odwołanie od decyzji – czym się wspomagać?

Profesjonalny kosztorys naprawy wykonany przez rzeczoznawcę samochodowego w bardzo wielu przypadkach może okazać się niezwykle pomocny w uzyskaniu wyższej sumy. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często wydają decyzje bez sporządzania kosztorysu przez rzeczoznawcę, a jedynie przez pracowników. Ma to nie tylko zminimalizować koszty związane z wydaniem decyzji, jak również przyspieszyć cały proces. Klient ma prawo żądania dokumentów, na których podstawie wydana została decyzja towarzystwa, i jeśli brak w nich profesjonalnego kosztorysu, to jego sporządzenie może być bardzo przydatne. Jeśli klient chce podważyć kosztorys firmy ubezpieczeniowej, dobrze jest zweryfikować ten sporządzony przez TU.

 

Szanse podwyższenia kwoty odszkodowania

Sporządzenie kosztorysu przez niezależnego rzeczoznawcę w bardzo wielu wypadkach pomaga w uzyskaniu zadowalającej kwoty. Zazwyczaj głównym problemem, który wynika z rozbieżności w sumach jest zastosowanie niewłaściwych części, a co za tym idzie również różnice w ich cenie. Ubezpieczyciele bardzo często starają się wykorzystać jak najtańsze części, zaś klienci preferują naprawy na podzespołach oryginalnych. W wielu sytuacjach kosztorysy nie uwzględniają również naprawy dodatkowego wyposażenia lub też nie wskazane usterki są źle opisane i uznane za mało ważne. Tymczasem klienci mają prawo żądać, aby kwota pokryła w całości koszty naprawy, nawet najmniejszych zniszczonych elementów. Nawet jeśli ubezpieczyciel odmówi wyrównania kwoty odszkodowania, klient ma prawo dochodzić swoich praw w postępowaniu sądowym.

Kosztorys naprawy samochodu przy zaniżonym odszkodowaniu

Szanse podwyższenia kwoty odszkodowania

Weryfikacja posiadanych dokumentów z TU oraz niezależna wycena rzeczoznawcy z pewnością może być bardzo pomocna w prowadzeniu postępowania sądowego. W większości przypadków jednak ubezpieczyciele podwyższają kwoty odszkodowań, gdyż w przypadku postępowania sądowego dochodzą dodatkowe koszty.

Sprawdź także:

Kosztorys naprawy samochodu zabytkowego

Kosztorys naprawy samochodu osobowego

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!