Rzeczoznawca samochodowy – pytania i odpowiedzi

FAQ

  1. Rzeczoznawca samochodowy– jak zarejestrować pojazd na żółte tablice?

Aby zarejestrować pojazd na żółte tablicach rejestracyjnych, należy wypełnić kartę ewidencyjną ruchomego zabytku, wniosek o wpisanie samochodu do wojewódzkiej kartoteki ewidencji zabytków i złożyć do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, należy udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów na badania techniczne. Ostatni krok to dostarczenie wymaganych dokumentów do wydziału komunikacji.

  1. Rzeczoznawca motoryzacyjny– ile kosztuje wycena samochodu?

Nie jest odgórnie ustalone, ile kosztuje wycena samochodu. Cena obejmuje usługi, które świadczone są indywidulanie. Mimo tego, jeśli okaże się, że towarzystwo ubezpieczeniowe źle obliczyło straty i zostanie to udowodnione w postaci profesjonalnej i rzetelnej wyceny, kwota pozostanie Ci zwrócona.

  1. Rzeczoznawca samochodowy– co zrobić z zaniżonym kosztorysem naprawy?

Niestety, bardzo często mamy do czynienia z zaniżoną wysokością odszkodowania. Choć jest to sytuacja dość frustrująca, można sobie z nią poradzić. Jednym z niezwodnych sposobów jest zatrudnienie eksperta, czyli rzeczoznawcy samochodowego. Korzystając z naszej oferty zyskujesz pewność, że wystawiona opinia będzie obiektywna, zwiększając tym samym szansę na rzetelne oszacowanie szkody.

  1. Ile kosztują usługi, które oferuje rzeczoznawca samochodowy?

Prawdę mówiąc, nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ istnieją pewne czynniki, które wpływają na ostateczną kwotę. Dlatego też, nie ma jednego ustalonego cennika dla każdego rzeczoznawcy. Na ostateczną cenę ma wpływ m.in. zakres i rodzaj usługi oraz miejsce realizacji zlecenia.

  1. Rzeczoznawca motoryzacyjny– jak wycenić samochód do akcyzy?

Proces wyceny samochodu od akcyzy jest odgórnie narzucony. W tym przypadku nie ma miejsca na dowolność, jeśli chodzi o interpretację przepisów. Wysokość akcyzy obliczana jest na podstawie pojemności silnika samochodu. W przypadku pojemności mniejszej niż 2000 cm sześciennych, akcyza wynosi 3,1 % ich wartości, natomiast w samochodach o większej pojemności jest to 18,6 %. Jako doświadczony rzeczoznawca, jestem w stanie realnie oszacować wartość sprowadzonego pojazdu, by Klient zapłacił kwotę akcyzy adekwatną do stanu pojazdu.

  1. Rzeczoznawca samochodowy– co sprawdzić -przed zakupem samochodu?

Oprócz rutynowego sprawdzania płynów przed zakupem auta należy sprawdzić m.in. stan opon, klocków, tarcz hamulcowych, amortyzatorów, zawieszenie oraz układ wydechowy. Najlepiej, jeśli samochód stoi na podnośniku, ponieważ wtedy mamy dokładny wgląd we wszystkie jego podzespoły. Wynajęcie rzeczoznawcy przez Klienta pozwala na weryfikację pojazdu pod względem jego stanu technicznego, wyglądu a także przeprowadzenie jazdy testowej w dowolnym miejscu.

  1. Rzeczoznawca motoryzacyjny– gdzie wycenić maszynę?

Jako doświadczony rzeczoznawca oferuje również wycenę maszyn, urządzeń i innych środków technicznych. Podstawą wyceny w każdym przypadku są bezpośrednie oględziny przedmiotu wyceny oraz indywidualna ocena jego stanu i stopnia zużycia. Wiedza oraz kwalifikacje zawodowe gwarantują wysoką jakość usług i terminową realizację zleceń.

  1. Rzeczoznawca samochodowy– gdzie wycenić samochód?

Potrzebujesz sprawnej i rzetelnej wyceny samochodu? Świetnie się składa! Zajmuje się rzeczoznawstwem, w którym kluczową rolę odgrywa kompleksowość usług, szybkość działania i nieograniczona mobilność. Oferuję m.in. wycenę wartości rynkowej, ocenę powypadkową, ocenę stanu technicznego a także konsultacje i analizy szkód. Gwarantuje konkurencyjne ceny na każdą kieszeń! Zapraszam.