Wycena maszyny do wykupu

Leasing jest coraz częściej wybieraną formą nabycia środka trwałego do firmy. Umowa leasingowa nie jest obwarowana tak dużą liczbą wymagań jak umowa kredytowa, dlatego ponad połowa firm korzysta z tego rozwiązania. Leasing jest bardziej dostępny i nie wymaga dostarczenia wielu dokumentów, a sam proces leasingowania maszyny jest prosty. Po zakończeniu umowy leasingowej możliwy jest wykup. Do momentu wykupu maszyna jest własnością leasingodawcy.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń wycena wartości maszyny

Wycena maszyny do wykupu firmowego wykonana przez Rzeczoznawcę maszyn i urządzeń 

Rzeczoznawca w profesjonalny sposób wyceni środek trwały  Odpowiednio przygotowana wycena ma duże znaczenie dla kosztów ponoszonych przez leasingodawcę i leasingobiorcę. Źle ustalona cena może prowadzić do strat jednej ze stron. Dobrze oszacowana kwota pozwoli poprawnie dokonać odpisy amortyzacyjne. Wycena wartości maszyny jest więc istotna i powinna mieć miejsce przy każdym podpisywaniu umowy. Pozwala to zabezpieczyć interesy kupującego i sprzedającego. Rzeczoznawca szacuje wartość maszyny według odpowiednio dobranej metody. Metoda jest zależna między innymi od typu urządzenia i dostępnych danych. Podejście jest więc indywidualne, nie ma jednego wzoru przy wyliczaniu ceny. Szczegółowy opis jest dokumentem, który wyjaśnia wiele wątpliwości i stanowi informację o stanie maszyny. Opisuje utratę jej wartości, a także szacuje cenę, która czasami jest bardzo trudna do ustalenia – szczególnie w przypadku maszyn, które są trudno dostępne na rynku. Rzeczoznawca ma obowiązek rzetelnego sprawdzenia cen podobnych produktów.

Profesjonalna wycena wartości maszyny powinna być dostarczona przez niezależnego rzeczoznawcę. Taka opinia nie budzi wątpliwości i jest niepodważalna. Doświadczony rzeczoznawca przeprowadza wycenę, biorąc pod uwagę ceny rynkowe podobnych przedmiotów, a także dokonując oględzin i wykonując odpowiednią dokumentację zdjęciową. Taka opinia jest wiążąca dla instytucji.

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!