Wycena wartości maszyn rolniczych

Sprzęt rolniczy, czyli na przykład ciągnik czy kombajn zbożowy, powinien być wyceniany na wielu etapach prowadzenia gospodarstwa rolnego. Jest to bardzo ważne, aby zapewnić odpowiednią dokumentację, która będzie przydatna w kontaktach z urzędami i instytucjami.

Pierwszym momentem, kiedy potrzebna jest wycena rzeczoznawcy, jest zakup maszyny rolniczej. Taka wycena będzie potrzebna do ustalenia wartości podatku, a także będzie podstawą do odliczenia odpisów amortyzacyjnych. Koszt maszyny często jest trudny do oszacowania dla osoby bez specjalistycznej wiedzy. Warto więc dokonać profesjonalnej wyceny, aby uniknąć problemów na przykład w urzędzie skarbowym. Konieczność uiszczenia podatku od zakupu maszyny wiąże się z dopełnieniem odpowiednich formalności, a w przypadku, gdy dostarczana do urzędu dokumentacja i szacowana cena została podważona przez sam urząd narażamy się na problemy z fiskusem. Prowadzenie większej działalności powinno być usystematyzowane, na przykład należy tworzyć ewidencję środków trwałych, a co za tym idzie, dostarczać informacje o wartości początkowej maszyny.

Wycena wartości maszyn rolniczych wykonana przez Rzeczoznawcę maszyn i urządzeń 

Wycena wartości maszyny, w tym sprzętu rolniczego ma również znaczenie, gdy taką maszynę chcemy sprzedać. Ma ona już inną wartość niż na początku kiedy została zakupiona. Aby zaktualizować wartość, należy mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Porównanie ofert nie wystarczy – może się bowiem okazać że eksploatacja obniżyła wartość maszyny, a prezentowane maszyny są w innym stanie. Rzeczoznawca w trakcie oględzin jest w stanie w rzetelny sposób ocenić stan urządzenia i w solidny sposób dokonać opisu, który uzasadni jego nową wartość. Wycena będzie niepodważalna zarówno dla kupującego, jaki sprzedającego. Będzie miała również dużą wagę w urzędach i instytucjach.

Specjalizujemy się w wycenie wartości ciągników oraz innych maszyn rolniczych marek:  Zetor, John Deere, Fendt, New Holland, Belarus, Case , Deutz-Fahr, Massey-Ferguson, Merlo, Kubota, Krone, Ursus a także wiele innych

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Zapraszam do wykonania profesjonalnej wyceny – jestem rzeczoznawcą z uprawnieniami do wyceny maszyn pojazdów i urządzeń rolniczych. Duże doświadczenie w zakresie wyceny maszyn rolniczych gwarantuje zadowolenie z usługi. Zapraszam do kontaktu i rezerwacji terminu.

Zobacz także: Wycena wartości maszyny do kredytu , Wycena wartości maszyny do sprzedaży

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!