Wycena wartości maszyny do sprzedaży

Wycena wartości maszyny to skomplikowany proces, który powinien się opierać na rzetelnej wiedzy i umiejętności szacowania ceny w oparciu o ceny rynkowe, a także stan urządzenia. Eksploatacja znacząco wpływa na wartość maszyny – oszacowanie ceny jest więc bardzo ważne, jeśli urządzenie jest przeznaczone do sprzedaży.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń wycena wartości maszyny

Wiele specjalistycznych firm korzysta z zaawansowanych technologicznie urządzeń, które są trudno dostępne na rynku. Wykonanie wyceny urządzenia  technologicznie zaawansowanego jest więc bardzo trudne. Do opisania ceny danego produktu wymagana jest duża wiedza i umiejętność żonglowania informacjami. Specjalistyczne urządzenie mimo wad i długiej eksploatacji może kosztować więcej niż nam się wydaje. Może być również odwrotnie – eksploatacja bardzo obniża koszt maszyny i cena jest znacznie niższa niż na początku, gdy maszyna została zakupiona. Właśnie dlatego bardzo ważne jest dla obu stron – dla kupującego i dla sprzedającego, żeby dokładnie wycenić urządzenie i mieć świadomość jego realnej wartości.

 Wycena wartości maszyn i urządzeń do sprzedaży wykonana przez Rzeczoznawcę maszyn 

Jeśli kupujący kupi urządzenie po zawyżonej cenie, poniesie dużą stratę, szczególnie że jeszcze trzeba odprowadzić podatek do urzędu, który obliczany jest od wartości urządzenia. Właśnie dlatego kupujący są ostrożni i proponują liczne negocjacje cen podpierając się istniejącymi na rynku ofertami. Sprzedawca w takim przypadku może stracić. Jeśli nie ma wiedzy dotyczącej wartości maszyn, może ulec namowom obniżenia ceny.  Przedstawienie kupującemu wyceny wykonanej przez profesjonalnego rzeczoznawcę zamyka drogę do dalszej dyskusji, a także pokazuje że jesteśmy rzetelnym kontrahentem, który zadbał o całą dokumentację i nie ma nic do ukrycia.

Wycena przeprowadzana jest z dbałością o szczegóły. Jest to więc niepodważalny dokument, który może być przedstawiony kupującemu.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Trzeba pamiętać, że wycena nie jest taka prosta i nie powinna opierać się jedynie na porównaniu cen ofertowych – wpływ na wartość maszyny ma dużo więcej czynników, o których ma pojęcie tylko doświadczony rzeczoznawca z uprawnieniami.

Zobacz również: Wartość środka trwałego , Wycena wartości maszyn rolniczych

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!