Wycena wartości maszyny do wykupu z leasingu

Umowa leasingu jest coraz częściej wybieraną formą nabycia środków trwałych w firmie. Leasing cieszy się, tak dużym zainteresowaniem, bo jest znacznie bardziej przystępny niż kredyt. Natomiast wiążą się z tym pewne niedogodności np. leasingowany przedmiot pozostaje własnością firmy leasingowej. Jednak po zakończeniu umowy leasingowej klient może dokonać wykupu maszyny.

Istotne staje się, czy był to leasing operacyjny, czy leasing finansowy. Wycena jest wtedy niezwykle istotna, bo pozwala na dokładne wyliczenie kwoty do zapłaty. Proponujemy profesjonalną wycenę przygotowaną z dbałością o każdy detal, dzięki której żadna ze stron nie będzie stratna. Wycena wartości maszyny przygotowana przez rzeczoznawcę  z odpowiednimi kwalifikacjami w zakresie opracowywania wycen urządzeń, maszyn czy pojazdów jest trudna do podważenia, dzięki czemu klient jest pozbawiony problemów z wyliczaniem kwot do zapłaty.

Działanie doświadczonego rzeczoznawcy opiera się na cenach rynkowych, a także na oględzinach, które pozwalają oszacować straty wynikające z użytkowania środków trwałych. Rzeczoznawca w precyzyjny sposób wyceni środek trwały. Profesjonalnie sporządzona wycena ma duże znaczenie dla leasingodawcy i leasingobiorcy. Niepoprawny szacunek może prowadzić do strat jednej ze stron. Pozwoli też poprawnie zrobić odpisy amortyzacyjne. Wycena wartości maszyny jest więc bardzo ważna i warto o nią zadbać. Rzeczoznawca ocenia wartość maszyny według indywidualnie dobranej metody. Jest ona zależna na przykład od dostępnych danych i typu wycenianego urządzenia. Opis bogaty w detale jest dokumentem, który rozwiewa wątpliwości i informuje o stanie i wyeksploatowaniu maszyny. Szacuje utratę jej wartości względem ceny początkowej. Te wartości mogą być bardzo rozbieżne.

Profesjonalna wycena jest tak ważna, ponieważ cena zakupu często okazuje się zupełnie inna od ceny rynkowej. Bywa też, że jest różna od innych cen ofertowych.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą profesjonalnych wycen. Szybko i rzetelnie świadczone usługi są gwarancją zadowolenia klientów.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Wyceniamy wartość maszyn:

  • do przeróbki kruszywa – sita i kruszarki,
  • wykonujące roboty drogowe – frezarki asfaltu czy stabilizatory podłoża,
  • do transportu – podnośniki, ładowarki czy dźwigi, wszelkiego rodzaju pojazdy,
  • do wyrównania gruntu – spycharki i zgniatarki,
  • wykonujące roboty ziemne – koparki i ładowarki,
  • maszyny rolnicze,
  • oraz wiele innych.

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!