Wycena wartości samochodu zabytkowego

W naszym kraju coraz więcej jest pasjonatów zabytkowych samochodów. Pojazdy te dość łatwo rozpoznać, ze względu na ponadczasową grację, z jaką się prezentują, jak również często ze względu na charakterystyczne, żółte tablice rejestracyjne. Jeśli jesteśmy właścicielami takiego pojazdu, z pewnością od czasu do czasu zastanawiamy się, jaka może być jego aktualna wartość. Ostateczną odpowiedź na to pytanie przynieść nam może jedynie konsultacja z rzeczoznawcą samochodowym specjalizującym się w samochodach zabytkowych.

 

Rzeczoznawca samochodów zabytkowych wycena wartości samochodu kolekcjonerskiego zolte tablice rejestracja na zabytek unikat biala karta

Kiedy rzeczoznawca samochodów zabytkowych pomoże nam wycenić pojazd?

Wycena pojazdu zabytkowego jest zalecana w wielu przypadkach – w niektórych nawet konieczna. Profesjonalna, wiążąca wycena pojazdu może być jednak dokonana tylko i wyłącznie przez uprawnionego do tego rzeczoznawcę. Po jego pomoc należy zwrócić się wtedy, gdy zamierzamy dokonać transakcji kupna lub sprzedaży takiego auta. Pozwoli nam to ustalić rzeczywistą wartość pojazdu, dzięki czemu nie “nadziejemy się”, kolokwialnie mówiąc, na próbę oszustwa.

Również wtedy, gdy posiadany przez nas samochód chcemy ubezpieczyć. Wiele ubezpieczalni nie potrafi określić prawdziwej wartości naszego pojazdu, a więc często spotykamy się z niską wartością naszego pojazdu.

 

Na jakiej podstawie rzeczoznawca dokona wyceny pojazdu?

Rzeczoznawca wyceniając zabytkowy pojazd musi zwrócić uwagę na kilka bardzo różnych czynników. Zanim dokona on ostatecznej wyceny, musi wykonać szereg badań, których celem jest ustalenie wartości auta.

Pierwszym i najbardziej podstawowym są oględziny. Oczywiście, nie mówimy teraz o zwyczajnej ocenie wizualnej samochodu. Termin “oględziny” oznacza tutaj dokładne sprawdzenie poszczególnych elementów pojazdu pod kątem ich stanu technicznego i ewentualnych uszkodzeń.

Kolejnym elementem tego procesu jest odpowiednia identyfikacja pojazdu. Do wyceny auta nie wystarczy bowiem znajomość jego marki, czy modelu. Konieczne jest wyodrębnienie i rozpoznanie wszelkich oznaczeń auta – numeru ramy, nadwozia, czy silnika. Wyszczególnienie takich danych pozwala bowiem uzyskać dostęp do informacji o parametrach technicznych, czy konstrukcji poszczególnych elementów auta.

 

Wycena wartości pojazdu zabytkowego

Po ustaleniu wszelkich niezbędnych informacji, rzeczoznawca będzie mógł przejść do wyceny wartości pojazdu. Oczywiście, nie może on kierować się tylko i wyłącznie przeczuciem, czy własnymi przemyśleniami na temat samochodu. Oprócz wyników przeprowadzonych oględzin, powinien on wziąć pod uwagę także:

  • unikalność pojazdu
  • koszt naprawy i eksploatacji
  • zainteresowanie pojazdem na rynku pojazdów zabytkowych
  • cechy niematerialne – na przykład ważną rolę historyczną pojazdu
Rzeczoznawca samochodów zabytkowych wycena wartości samochodu kolekcjonerskiego zolte tablice rejestracja na zabytek unikat biala karta

Rzeczoznawca samochodów zabytkowych

Wycena samochodu zabytkowego nie jest łatwa, a na własną rękę – niemożliwa. Z tego też powodu aby mieć absolutną pewność co do prawidłowości jego ceny, powinniśmy skonsultować się z rzeczoznawcą samochodów ,,zabytkowych”. Jego obowiązkiem jest zaś dokonanie rzetelnej i uczciwej wyceny pojazdu, na podstawie której jasno dowiemy się, ile może być wart.

Sprawdź również: Kompleksowa rejestracja na zabytek , Zwolnienie z akcyzy pojazdu kolekcjonerskiego 

 

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!