Wycena maszyny do Urzędu Celnego

Nabycie maszyny do firmy wiąże się z wieloma formalnościami, które niekiedy są trudne do zrozumienia. Łatwo więc wpaść w pułapkę i popełnić błąd. Liczne przepisy oraz skomplikowane prawo podatkowe sprawiają że niejednokrotnie lepiej skorzystać z porady specjalisty niż borykać się z problemami, a także źle uiszczonymi podatkami. Oferujemy przygotowanie wyceny do Urzędu Celnego.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń wycena wartości maszyny

Maszyny są coraz częściej sprowadzane z zagranicy. Niedostępność maszyn na polskim rynku zachęca do korzystania szerokiej oferty maszyn dostępnych na zachodzie. Maszyny są częściej sprowadzane, jednak dokumentacja i potrzebne zaangażowanie nadal są wymagane. Wiele biznesów znajduje potrzebne urządzenia na rynku zagranicznym, a następnie sprowadza je do Polski. Wiąże się to z wypełnieniem odpowiednich dokumentów, tak aby maszyna mogła dotrzeć do Polski i służyć w firmie. Należy oczywiście opłacić cło od sprowadzonego produktu. Kwotę możemy oszacować sami, jednak również robią to celnicy. Jeśli kwota jest zbyt niska, cennik zwraca się do kupującego, aby dokonał korekty tej ceny. Nie są dla celników wiążące kwoty z faktur – więc cena zakupu nie ma żadnego znaczenia.  Rzeczoznawca jest w stanie dokładnie opisać używaną maszynę i wycenić jej wartość po eksploatacji. Ma to szczególnie duże znaczenie przy maszynach drogich, gdzie wartość podatku to pokaźna suma. Wycena dokonana przez profesjonalnego rzeczoznawcę jest uznawana przez urząd celny.

 

Wycena wartości maszyny do Urzędu Celnego wykonana przez Rzeczoznawcę maszyn

Rzeczoznawca w niepodważalny sposób wyceni maszynę. Profesjonalnie przygotowana wycena wartości maszyny ma dużą wagę i znaczenie dla instytucji. Źle ustalona cena może prowadzić do komplikacji, problemów i straty czasu. W przypadku przedstawienia urzędowi celnemu opinii niezależnego rzeczoznawcy mamy szansę na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Jest to również duża oszczędność czasu.

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Rzeczoznawca Maszyn i Urządzeń

Profesjonalny rzeczoznawca szybko dostarcza wiążącą opinię, która stanowiła potwierdzenie wartości urządzenia. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu – profesjonalizm, szybkie terminy i miła współpraca gwarantowane!

Zobacz także: Wycena wartości maszyny do wykupu , Wycena wartości maszyny do US

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!