Wycena kosztów naprawy samochodu zabytkowego

Auta zabytkowe coraz częściej widywane są na drogach. Wielu posiadaczy takich pojazdów nie porusza się nimi na co dzień, ale są też tacy, którzy wykorzystują samochody na co dzień. Dlatego stłuczki z udziałem takich pojazdów nie są rzadkością, zdarzają się każdemu. Dla posiadaczy takich aut wszelkie naprawy takich samochodów są problemem.

zabytki

Jakie auto uznaje się za zabytkowe?

Aby auto zostało uznane za zabytek według prawa, powinno spełnić kilka warunków. Musi mieć minimum 30 lat, a jego produkcja zakończyć się przynajmniej 15 lat wcześniej. Ponadto warunkiem jest także to, aby posiadało minimum 75 procent oryginalnych części. I to właśnie ten ostatni warunek w przypadku napraw często jest sporym problemem. Posiadacze zabytkowych samochodów mogą wystąpić o uzyskanie odszkodowania na naprawę auta, jednak często czeka ich batalia o uzyskanie odpowiedniej sumy. Towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają bardzo często  programów komputerowych, które uwzględniają podstawowe dane na temat samochodu, czyli jego wiek i model. Większość z nich niestety nie uwzględnia zagadnienia samochodu zabytkowego. Dlatego sumy, jakie posiadacze zabytków otrzymują od ubezpieczycieli, są znacznie zaniżone.

Kosztorys naprawy wykonany przez Rzeczoznawcę samochodowego z uwzględnieniem tego, że auto jest zabytkiem może być bardzo pomocne w walce z ubezpieczycielem. Rzeczoznawca sporządzając opinię uwzględnia kwestie związane z koniecznością zakupu oryginalnych części, tylko wtedy bowiem auto może zachować miano zabytkowego.

zolte tablice

Kosztorys naprawy

W przypadku zabytkowych samochodów powinno się brać pod uwagę ceny rynkowe, zarówno jak chodzi o samochody i wycenę ich wartości jak też koszty zakupu podzespołów. Wiele firm po zaprzestaniu produkcji samochodów jeszcze przez jakiś czas produkuje do nich części, jednak po kilku latach również produkcja części jest przerywana. Właścicielom zabytków pozostaje jedynie poszukiwanie ich na rynku wtórnym, aby móc naprawić auto w stopniu porównywalnym jak przed szkodą.
Sprawdź również:

Kosztorys naprawy online

Pomoc przy zaniżonym odszkodowaniu

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!