Wycena wartości samochodu do sprzedaży

Wycena samochodu do sprzedaży – oszczędność czasu i pieniędzy

Wycena auta nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. W Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów i serwisów wyceniających samochody, jednak szacowane kwoty mogą nie być dokładne. Na wycenę auta często wpływają drobne szczegóły. Jak więc wycenić auto, żeby na tym nie stracić?

Rzeczoznawca Samochodowy Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Profesjonalna wycena rzeczoznawcy

Rzeczoznawca to osoba o odpowiednich kwalifikacjach. Profesja rzeczoznawcy jest dokładnie określona w ustawie o ruchu drogowym. Czym więc wyróżnia się rzeczoznawca samochodowy? Niezbędnym wymogiem jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz 5-letniego doświadczenia w dziedzinach związanych z motoryzacją. Rzeczoznawca nie może być również osobą karaną za przestępstwo umyślne. Musi legitymować się certyfikatem rzeczoznawstwa samochodowego wydaną przez akredytowaną, akceptowaną w Polsce jednostkę. Jak widzimy wymagania są niemałe – dzięki temu wycena wartości samochodu do sprzedaży odpowiada rzeczywistości. Rzeczoznawca ma bowiem dużą wiedzę potwierdzoną odpowiednimi uprawnieniami.

Czym się różni wycena rzeczoznawcy od własnej wyceny?

Rzeczoznawca dokonuje oględzin samochodu i w rzetelny sposób ocenia jego wartość, sporządzając odpowiednią dokumentację. Takiej wyceny nikt nie będzie próbował podważyć, bo nie ma osoby bardziej kompetentnej do wydania opinii o stanie samochodu, a co za tym idzie – opinii o jego wartości. Korzystanie z usług rzeczoznawcy nie jest obowiązkowe, możemy podjąć próbę samodzielnej wyceny. Jednak często zdarza się, że próbujemy skorzystać z kalkulatorów lub porównać ceny zaprezentowane w ofertach umieszczonych w internecie, ale wnioski do których dochodzimy nie są spójne. Nie jesteśmy w stanie ustalić ceny, ponieważ pojawiają się rozbieżności wynikające z prób ukrywania stanu faktycznego sprzedawanego auta czy też z zaniżania lub zawyżania ceny przez sprzedawców. Często zdarza się też tak, że ciężko ustalić cenę samochodów rzadkich, bo trudno jest znaleźć auto w podobnym stanie i z tego samego rocznika. Jeśli więc chcemy uzyskać jak najbardziej atrakcyjną cenę sprzedaży, powinniśmy zamówić profesjonalną wycenę rzeczoznawcy.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej wyceny samochodu przez rzeczoznawcę?

Ze względu na stosunkowo niski koszt usług wyceny auta przez profesjonalistę zawsze warto skorzystać z jego pomocy, szczególnie gdy:

  • historia auta nie jest znana,
  • auto jest drogie ( w przypadku aut klasy premium nie warto próbować oszczędzać, wycena rzeczoznawcy to tylko niewielki procent kwoty samochodu),
  • próba samodzielnej wyceny nie przynosi oczekiwanych efektów i nie wiemy, jak wycenić auto,
  • chcemy uniknąć nieprzyjemnych prób nadmiernego targowania się o cenę, co pozwala przyspieszyć cały proces sprzedaży,
  • chcemy potwierdzić stan faktyczny samochodu i przedstawić wszelką dokumentację osobie kupującej.

Warto znać faktyczna wartość auta, gdyż nadmierne zaniżenie kwoty sprzedaży samochodu może jedynie odstraszyć potencjalnego kupującego. Niska cena często kojarzy się z niską jakością – osoba zainteresowana może potraktować sprzedawane auto za nadmiernie wyeksploatowane lub posiadające liczne usterki. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zaproponowania zbyt wysokiej ceny auta, co skutecznie zniechęci kupującego do zapoznania się z oferta sprzedaży. Przy dużej liczbie ofert samochodów kupujący wybierają oferty czytelne, z jasno określonymi wadami, dobrą ceną, lecz jednocześnie taką, która odpowiada realnej rynkowej wartości samochodu.

Wycena wartości samochodu

Wybór usług rzeczoznawcy – realna oszczędność

Jak widać na podstawie powyższych przykładów wycena rzeczoznawcy pozwala czasem zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Oszczędność czasu i energii jest również nieoceniona. Rzetelna ocena samochodu dokonana przez profesjonalistę stanowi korzyść zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. U nas otrzymasz szybką i profesjonalną pomoc w wycenie twojego auta, co pozwoli ci je sprzedać w jak najszybszym czasie i z jak największą korzyścią dla Ciebie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wyceniamy również wartość samochodu do akcyzy i Urzędu Pracy.

Jak to
działa?

krok 1
Rzeczoznawca samochodowy Warszawa

Kontakt

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
telefonu lub zamów online.

krok 2
Rzeczoznawca samochodowy warszawa

Oględziny

Po zapoznaniu się z formularzem
oglądamy Twoje auto.

krok 3
Rzeczoznawca Warszawa

Opinia

Szczegółowy raport wraz z wyceną otrzymasz
od nas na swój adres e-mail.

Mercedes GLE 450

Opinia techniczna – pojazd z niefachowo przeprowadzonymi pracami naprawczymi.

MERCEDES-BENZ GLE 450 4MATIC, 2016 r.

Niestety ten model trafił w ręce nieuczciwego mechanika, który nie tylko przeprowadził prace naprawcze w sposób niefachowy, ale również ,,nie zauważył” kilku uszkodzeń.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie auta z rynku wtórnego?
Ubezpieczyciel zaniżył wartość Twojego odszkodowania?
Potrzebujesz rzetelnej wyceny wartości rynkowej?
A może masz pojazd i chcesz żeby wstąpił do prestiżowego grona posiadaczy żółtych tablic?
Skorzystaj z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego!